IV bartoszycka próba bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu RKO

Utworzono: wtorek, 18, październik 2016 st. kpt. Piotr Kowalski

Tym razem 17 października (a nie 16 października jak w poprzednich latach), dokładnie o godzinie 12.00 na Placu Konstytucji 3 Maja w Bartoszycach rozpoczęła się próba bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób.Wydarzenie to inicjowane jest przez Fundację WOŚP w związku z "Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca". Jest to już czwarta taka akcja. W ubiegłym roku, w półgodzinnej próbie ustanowienia rekordu, na terenie całego kraju wzięło udział aż 92 049 osób z 980 instytucji.

Do próby bicia rekordu w Bartoszycach włączyli się m.in.: strażacy, ratownicy medyczni, policjanci, funkcjonariusze SW oraz licznie przybyli uczniowie i przedszkolaki. Podczas ubiegłorocznej akcji na placu Konstytucji 3 Maja na fantomach ćwiczyło 135 osób. Tegoroczny wynik nie jest jeszcze dokładnie znany, ale z pewnością został poprawiony.

Organizatorem  bartoszyckiej próby ustanowienia nowego rekordu była Komenda Powiatowa PSP w Bartoszycach oraz stowarzyszenie "mali WIELCY ratownicy".

Więcej o tym wydarzeniu można przeczytać TU.

Zdjęcia: Leszek Mackiel.

Powered by FJT