Szkolenie w sanepidzie

Utworzono: środa, 21, grudzień 2016 st. kpt. Piotr Kowalski

21 grudnia br. w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bartoszycach przeprowadziliśmy szkolenie dla pracowników tej placówki.
Tym razem strażacy z Centrum Edukacji Ratowniczej działającego przy KP PSP w Bartoszycach nie gościli, lecz odwiedzili na prośbę Dyrektor PSSE w Bartoszycach swoich "kursantów".

Pracownicy bartoszyckiego sanepidu  dowiedzieli się m.in. jak postępować w trakcie pożaru, gdzie można spodziewać się tlenku węgla i jakie są skutki zaczadzenia. Poruszono również kwestie związane z tak niedocenianymi i rzadko stosowanymi w naszych domach, prostymi zabezpieczeniami przeciwpożarowymi jakimi są m.in autonomiczne czujki dymu i tlenku węgla. Po dawce wiedzy teoretycznej uczestnikom szkolenia przedstawiono zasady dotyczące udzielenia pomocy osobie nieprzytomnej lub nieoddychającej, oczywiście z użyciem defibrylatora AED. Najciekawszym elementem szkolenia była część praktyczna, w trakcie której pracownicy mieli okazję samodzielnie użyć gaśnicy i ugasić niewielki pożar.

Pracownikom PSSE w Bartoszycach dziękujęmy za zaangażowanie i miłą atmosferę.

Powered by FJT