Sukcesy naszego strażaka w sportach siłowych

Utworzono: poniedziałek, 09, kwiecień 2018 st. kpt. Piotr Kowalski

W dnia 6-8 kwietnia w Siedlcach odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym. Uczestnikiem tych zawodów był strażak z naszej komendy mł. ogn. Marek Remiszewski.

Marek Remiszewski startował w formule pełnego trójboju siłowego, składającego się z przysiadu ze sztangą, wyciskania sztangi leżąc oraz martwego ciągu. Wynik w tych trzech bojach był sumowany i decydował o zajętym miejscu. Z wynikiem 515 kg (przysiad 175 kg, wyciskanie 135 kg, martwy ciąg 205 kg) zajął pierwsze miejsce w kategorii wiekowej submasters (34-39) w kategorii wagowej do 75 kg. Tym samym wynikiem zdobył pierwsze miejsce w kategorii służb mundurowych.

Nasz reprezentant stanął również na podium w kategorii wagowej open submasters, gdzie z wynikiem 383,41 pkt. zajął trzecie miejsce.

Siedleckie zawody były pierwszymi otwartymi mistrzostwami w trójboju siłowym, w których udział mogli wziąć wszyscy chętni uprawiający sporty siłowe, bez względu na ich przynależność do innych federacji, bądź jej brak. Celem organizatorów było stworzenie imprezy sportowej integrującej zawodników sportów siłowych, imprezy dającej możliwość rywalizacji sportowej ponad podziałami.

Z racji tego, że była to pierwsza impreza z tego cyklu pod auspicjami World Physique Federation oraz Polish Bodybuilding Fitness Powerlifting Federation i Polskiej Unii Trójboju Siłowego, czyli połączonych sił kilku federacji, to w każdej kategorii wagowej najlepszy wynik zawodnika wygrywającego daną kategorię wagową stał się automatycznie Rekordem Europy WPF na 2018 rok.

Mistrzostwo europy to kolejny sukces naszego strażaka w sportach siłowych. Przypomnijmy, że w dniach 24-25 marca mł. ogn. Marek Remiszewski z powodzeniem uczestniczył w mistrzostwach polski w trójboju siłowymi federacji GPC. W kategorii open 23-39 lat zajął tam drugie miejsce w martwym ciągu z wynikiem 212,5 kg, czwarte w wyciskaniu sztangi leżąc - 140 kg oraz czwarte w przysiadzie - 172,5 kg.