Eliminacje miejsko-gminne 41. edycji OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom"

Utworzono: czwartek, 08, marzec 2018 kpt. Piotr Kowalski

07.03.2018 r. w Komendzie Powiatowe Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach, Szkole Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynek oraz remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sępopolu odbyły się eliminacje miejsko-gminne 41. edycji Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".


Eliminacje gminne turnieju zorganizowane zostały w mieście i gminie Bartoszyce, gminie Bisztynek i gminie Sępopol. Do tegorocznej edycji przystąpiło łącznie 48 uczestników.

Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach wiekowych:
- I grupa – uczniowie klas I-VI szkół podstawowych,
- II grupa – uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych oraz klas II-III gimnazjum,
- III grupa – uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Uczestnicy turnieju musieli wykazać się znajomością przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzą na temat sprzętu i techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii pożarnictwa w Polsce.

Wyniki końcowe eliminacji gminnych przedstawiają się następująco. 

El. miejsko-gminne w Bartoszycach.
I grupa:
1 miejsce - Kacper Werwiński (SP nr 7 w Bartoszycach),
2 miejsce - Kacper Siedlecki (SP w Galinach),
3 miejsce - Julia Szymska (SP nr 7 w Bartoszycach.

II grupa:
1 miejsce - Bartek Harhaj (SP nr 7 w Bartoszycach),
2 miejsce - Cyprian Fr
ączek (Gimnazjum w Kinkajmach),
3 miejsce - Martyna Bryl (SP nr 7 w Bartoszycach).

III grupa:
1 miejsce - Karolina Makarewicz (ZSP nr 2 w Bartoszycach),
2 miejsce - Weronika Stapel (ZSP nr 2 w Bartoszycach),
3 miejsce - Dawid Zarecki (ZSP nr 1 w Bartoszycach).


El. gminne w Bisztynku.
I grupa:
1 miejsce - Igor Flaczyński (SP w Sątopach-Samulewie),
2 miejsce - Julia Godzieba (SP w Bisztynku),
3 miejsce - Dawid Gadomski (SP w Bisztynku).

II grupa:
1 miejsce - Aleksandra Gach (Gimnazjum w Bisztynku),
2 miejsce - Amelia Koziatek (SP w Bisztynku).
3 miejsce - Mateusz Kołowrocki (Gimnazjum w Bisztynku).

El. gminne w Sępopolu.
I grupa:
1 miejsce - Paulina Jaworska (SP w Wiatrowcu),
2 miejsce - Mateusz Lenard (SP w Wiatrowcu),
3 miejsce - Bartosz Wasilewski (SP w Ponikach).

II grupa:
1 miejsce - Urszula Jusiak (ZSP w Sępopolu),
2 miejsce - Dominika Rawińska (SP w Witrowcu),
3 miejsce - Adrian Dudek (SP w Dzietrzychowie).

Uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które ufundowali:
- Urząd Gminy w Bartoszycach,
- Urząd Miejski w Bisztynku,
- Urząd Miejski w Sępopolu.

Laureaci 3 pierwszych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych turnieju, które odbędą się 28.03.2018 r. (środa) o godz. 10.00 w sali szkoleniowo-konferencyjnej (2 piętro, pok. 41) Komendy Powiatowej PSP w Bartoszycach przy ul. Bema 36.

Fundatorom nagród składamy serdeczne podziękowania, a zwycięzcom życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych turnieju.

Zdjęcia: kpt. Piotr Kowalski, Justyna Kobryń (UM w Bisztynku), Magdalena Puciato (UM w Sępopolu).

Powered by FJT