We wtorek, 6 sierpnia po godzinie 19 otrzymaliśmy zgłoszenie o utonięciu człowieka w jeziorku Mleczarskim przy ul. Marksa w Bartoszycach. Informacja o tym zdarzeniu wpłynęła od osoby przebywającej nad jeziorkiem, która skacząc z pomostu do wody natknęła się prawdopodobnie pod jej powierzchnią na ludzkie ciało.

 Na miejsce niezwłocznie zadysponowano zastępy z bartoszyckiej jednostki. W trakcie rozpoznania ustalono miejsce w którym natknięto się na ciało. Ustalono również, że na pomoście znajduje się odzież, do której nikt się nie przyznawał. Jeden ze strażaków, ubrany w zestaw tzw. "szybkiego nurka" i przy asekuracji liny, zszedł pod wodę i rozpoczął poszukiwania zaginionej osoby. Po kilku minutach na miejsce zdarzenia dojechali nurkowie ze Specjalistycznej Grupy Wodno Nurkowej Bartoszyce ,którzy również włączyli się do poszukiwań. Po około 15 minutach, w odległości ok. 35 metrów od brzegu i 1 metra od pomostu, na głębokości ok. 3 m odnaleziono ciało mężczyzny,które wydobyto na powierzchnię i przekazano Pogotowiu Ratunkowemu. Niestety na ratunek dla tego mężczyzny było już za późno, a będący na miejscu lekarz stwierdził zgon.

TO JUŻ 4 OFIARA UTONIĘĆ, KTÓRĄ ODNOTOWALIŚMY W NASZYM POWIECIE W TYM ROKU
APELUJEMY O ZACHOWANIE ROZWAGI PODCZAS WYPOCZYNKU NAD WODĄ

NIE KORZYSTAJMY Z NIESTRZEŻONYCH KĄPIELISK 
NIE PŁYWAJMY PO SPOŻYCIU ALKOHOLU
NIE ODDALAJMY SIĘ OD BRZEGU BEZ JAKIEJKOLWIEK ASEKURACJI
UNIKAJMY SKOKÓW DO WODY, SZCZEGÓLNIE W NIEZNANYCH ZBIORNIKACH WODNYCH ZACHOWANIE PODSTAWOWYCH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA POZWOLI NAM, SPOKOJNIE I BEZ NARAŻANIA ŻYCIA I ZDROWIA, CIESZYĆ SIĘ LETNIM WYPOCZYNKIEM NAD WODĄ

/mł. kpt. Piotr Kowalski/