W czwartek, 28 lutego na drodze powiatowej nr 1320N pomiędzy miejscowościami Skarbiec i Kandyty doszło do wypadku, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe i jeden ciężarowy.

Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. Samochód ciężarowy marki DAF 45, który zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzył czołowo w nadjeżdżający z naprzeciwka przód samochodu VW Golf. Trzecim pojazdem biorącym udział w tym zdarzeniu był jadący za VW samochód osobowy Opel Omega, który najechał na to zdarzenie uderzając w tył poprzedzającego go VW. Pojazdami osobowymi poruszali się jedynie kierowcy, natomiast ciężarówką podróżował kierowca i pasażer. Wszystkim uczestnikom wypadku udało się samodzielnie opuścić pojazdy przed przybyciem służb ratowniczych. Kierowcy samochodów osobowych, z których jeden doznał rany ciętej głowy oraz otarć naskórka, a drugi uskarżał się na ból kręgosłupa, zostali opatrzeni i przetransportowani do szpitala w Bartoszycach przez przybyłe na miejsce dwa Zespoły Pogotowia Ratunkowego.
Działania przybyłych na miejsce strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów i instalacji LPG w jednym z aut.