W niedzielę, 18 listopada do szpitala w Biskupcu zgłosiła się rodzina, która we własnym domu najprawdopodobniej zatruła się środkiem chemicznym służącym do likwidacji gryzoni. Powiatowe stanowisko kierowania PSP w Bartoszycach otrzymało informację o tym zdarzeniu od dyżurnego policji.

Na miejsce zadysponowane zostały trzy zastępy strażaków z bartoszyckiej jednostki oraz zastęp z OSP w Bisztynku. Wyznaczyli oni i zabezpieczyli strefę wokół budynku. Ze względu na brak informacji dotyczących miejsca pobytu jednej z osób zamieszkujących budynek, w którym doszło do zatrucia, strażacy dokładnie go przeszukali. Na szczęście nikogo nie znaleźli. Następnie przystąpili do usunięcia i zabezpieczenia niebezpiecznej substancji, która wyłożona była w piwnicy budynku. Na koniec działań dokładnie przewietrzyli budynek  i przekazali go do zabezpieczenia policji. 

APELUJEMY !!!
Nie używajmy środków chemicznych i innych substancji niebezpiecznych niewiadomego pochodzenia. Czytajmy ulotki informacyjne o przeznaczeniu, korzystaniu i rozmieszczaniu tych substancji dołączonych do opakowań. Unikniemy w ten sposób narażenia się na utratę zdrowia a nawet zycia nie tylko własnego, ale również pozostałych członków rodziny, sasiadów, osób postronnych.