W dniach 2–3 czerwca 2016 r. na Stadionie Miejskim w Górowie Iławeckim i wspinalni przy Komendzie Powiatowej PSP w Bartoszycach odbyły się XVII Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Sporcie Pożarniczym. Na starcie stanęło 143 strażaków z woj. warmińsko-mazurskiego z 18 drużyn.

Zawody rozgrywane były w konkurencjach:
- pożarniczy tor przeszkód – 100 m,
- wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni,
- pożarnicze ćwiczenie bojowe.

Kolejność czołowych miejsc w poszczególnych konkurencjach przedstawia się następująco:

I. Pożarniczy tor przeszkód indywidualnie:
1 miejsce Krystian Masalski               KP PSP Bartoszyce             z czasem   16,87 s
2 miejsce Przemysław Żydaczek         KP PSP Ostróda                z czasem   17,05 s
3 miejsce Przemysław Kierzenkowski   KP PSP Nowe Miasto Lub.   z czasem   17,37 s

W klasyfikacji zespołowej kolejność trzech pierwszych miejsc jest następująca:
1 miejsce KP PSP Nowe Miasto Lub.              z czasem 72,34 s
2 miejsce KP PSP Ostróda                           z czasem 75,33 s
3 miejsce KP PSP Bartoszyce                        z czasem 75,36 s

II. Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3. piętro wspinalni indywidualnie:
1 miejsce Przemysław Kierzenkowski       KP PSP Nowe Miasto Lub.   z czasem   14,54 s
2 miejsce Krystian Masalski                   KP PSP Bartoszyce              z czasem   15,67 s
3 miejsce Piotr Słapiński                      KP PSP Gołdap                   z czasem   15,76 s

Specjalny Bieg o Puchar Komendanta Wojewódzkiego wygrał Krystian Masalski z czasem 15,65 s.

III. Pożarnicze ćwiczenie bojowe:
1 miejsce zespół z KP PSP Gołdap              z czasem 29,48 s (nowy rekord województwa)
2 miejsce zespół z KP PSP Ostróda             z czasem 29,65 s
3 miejsce zespół z KP PSP Iława                z czasem 30,77 s

W klasyfikacji drużynowej XVII Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Sporcie Pożarniczym wygrała drużyna z KP PSP Ostróda, na drugim miejscu uplasowali się strażacy z KP PSP Nowe Miasto Lub., trzecie miejsce przypadło zawodnikom z KP PSP Bartoszyce.

Medale, puchary i nagrody wręczyli zawodnikom: Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP - st. bryg. Mirosław Hołubowicz, przedstawiciel Wojewody Warmińsko-Mazurskiego - Jarosław Babalski, przedstawiciel Marszałka Województwa Warmińsko-azurskiego - Waldemar Boruszewski, Starosta Bartoszycki oraz Burmistrz Górowa Iławeckiego. Źródło: www.kwpsp.olsztyn.pl.